Przyczyna awarii? Skorodowana rura. Burmistrz przeprasza za utrudnienia

MASZEWO. 14 sierpnia (środa) w godzinach wieczornych nastąpiło pęknięcie rury wodociągowej w rejonie ul. Wojska Polskiego i Placu Wolności. Prace ziemne i usuwanie usterki rozpoczęto 16 sierpnia (piątek). Tego samego dnia na stronie internetowej urzędu miejskiego opublikowano komunikat kierownik Zakładu Komunalnego: „Zakład Komunalny w Maszewie informuje że w dniu 16.08.2019 r. od godz. 7.00 będzie przerwa w dostawie wody do czasu usunięcia awarii. Za utrudnienia przepraszamy. Kierownik Zakładu Danuta Pawluczuk”.

W sprawie otrzymaliśmy (16 sierpnia) komunikat burmistrza Maszewa, który publikujemy w całości: W dniu 14 sierpnia br. (w środę) doszło do awarii sieci wodociągowej w rejonie ulicy Wojska Polskiego i Placu Wolności. Po dokonaniu wykopu okazało się, że na dłuższym odcinku niemal całkowicie skorodowana jest rura, która już dwa lata temu pękła i została uszczelniona. Wówczas nie podjęto decyzji o wymianie skorodowanego odcinka rury, a jedynie dokonano jej uszczelnienia. Efektem tego jest konieczność powtórnego wykopu w tym samym miejscu celem usunięcia awarii. Na miejscu podjąłem decyzję o odkopaniu dłuższego fragmentu tej rury i zastąpieniu jej nową. Przy tego typu pracach ziemnych nie można ograniczać się jedynie do tymczasowych rozwiązań. O przystąpieniu do prac w piątek a nie zaraz na drugi dzień po stwierdzeniu awarii zadecydowała konieczność zapewnienia dostępu do wszelkich wymaganych części, co w tym przypadku się potwierdziło. 15 sierpnia był dniem wolnym od pracy i nieczynne były hurtownie. Taką decyzję podjąłem po konsultacji z kierownictwem Zakładu Komunalnego. Nie wiadomo dokładnie do kiedy potrwają prace, jednakże woda w okresie usuwania awarii w zależności od rodzaju prac będzie okresowo dostarczana. Za wszelkie utrudnienia przepraszam. Burmistrz Maszewa Paweł Piesio – czytamy w nadesłanym do nas komunikacie.


Do kiedy potrwają prace ziemne przy usuwaniu awarii? – tego na razie nie wiadomo. O usunięciu awarii będziemy informować. (mo)