W końcu. Jezioro w Maszewie bez zanieczyszczenia mikrobiologicznego


MASZEWO. Do tej pory, jak informowano za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Urzędu Miejskiego w Maszewie, pobierane próbki z jeziora w Maszewie, zawierały niebezpieczną wartość zanieczyszczenia bakterią Escherichia coli. Tym samym, woda w okresie letnim nie nadawała się do kąpieli.
Pierwszy komunikat z ostrzeżeniem wydany został przez gminę 9 lipca. Po nim i powtórnym badaniu wydano kolejny komunikat.


-Urząd Miejski w Maszewie podejmie niezwłoczne działania wyjaśniające obecność tej bakterii. W pierwszej kolejności dokonamy sprawdzenia czy do jeziora nie są odprowadzane nieczystości ciekłe – czytaliśmy w komunikacie z 27 sierpnia (opublikowany na stronie www.maszewo.pl).

W końcu, 2 października br. w sprawie wydano trzeci komunikat. – Burmistrz Maszewa informuje, że w dniu 23 września 2019 r. przeprowadzono kolejne badanie wody jeziora Młyńskiego w Maszewie. Zostały pobrane 3 próbki wody z różnych miejsc jeziora. Nie stwierdzono zanieczyszczenia mikrobiologicznego – czytamy na stronie maszewo.pl. (mo)