Nietrzeźwy weekend na drogach powiatu

Pomimo licznych apeli i działań mających na celu uświadamianie kierowców o niebezpieczeństwie jakie niesie za sobą wsiadanie za kierownicę na tzn. „podwójnym gazie”, nadal nie brakuje nietrzeźwych kierujących nad drodze. Aż 10 nietrzeźwych kierujących zostało wyeliminowanych z ruchu przez goleniowskich policjantów podczas ubiegłego weekendu.


W miniony weekend goleniowscy policjanci zatrzymali, aż 10 kierujących, którzy kierowali pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Wśród ujawnionych kierowców, 3 nie posiadało także uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a 2 znajdowało się pod wpływem środków odurzających.
Rekordzistą niechlubnego rankingu okazał się być 28-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego, który jadąc pojazdem marki Mercedes nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego uderzył w stojący poza drogą transformator. Policjanci po przybyciu na miejsce ustalili, że kierowca znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wynik badania wskazał 1,8 promila alkoholu w organizmie.
Kolejny kierującym , który „wpadł” w ręce Policji przez spowodowanie kolizji, był 33-letni kierujący Oplem, który również nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, na skutek czego uderzył w barierki energochłonne. Badanie na stan trzeźwości 33-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego wykazało ponad promila alkoholu w organizmie.
W obu przypadka kierujący utracili prawa jazdy, a za spowodowanie kolizji odpowiedzą przed sądem.

Policjanci przypominają, że nawet niewielkie ilości alkoholu ograniczają nasze zmysły i opóźniają reakcję. Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, która by pozwoliła na kierowanie pojazdem. Policjanci apelują po raz kolejny o rozsądek. Piłeś – nie jedź! – to hasło, do którego powinni stosować się wszyscy kierowcy.
mł.asp. Anna Dygas