Nie będzie CUW w Maszewie. Radni nie przyjęli uchwały

MASZEWO. W czwartek 24 października, w czasie sesji, maszewscy radni zajęli się między innymi projektem uchwały w sprawie utworzenia Centrum Usług Wspólnych (CUW), jednostki, która miałaby się zajmować prowadzeniem gospodarki finansowej Szkoły Podstawowej w Maszewie, szkoły w Dębicach i Rożnowie Now., przedszkola oraz biblioteki i ośrodka kultury.


W uzasadnieniu uchwały mogliśmy przeczytać m.in.: „Powołanie CUW zapewni jednostkom wspólną obsługę administracyjną, finansową i organizacyjną. Wśród świadczonych usług znajdzie się prowadzenie rachunkowości, spraw kadrowych i płacowych pracowników (…)”.

W wyniku głosowania, uchwała o utworzeniu CUW nie został przez radnych przyjęta. Przeciwko głosowali radni: Jadwiga Augustyniak, Krzysztof Janicki, Agnieszka Lewicka, Żaneta Równiejko, Grzegorz Sokołowski, Małgorzata Storma-Piotrowska, Mariusz Wiśniewski oraz Beata Woźniak. „Za” byli radni: Emilia Kwiatkowska, Krzysztof Seredyński, Krzysztof Smykowski oraz Irena Plewa. Od głosu wstrzymał się: Mirosław Górski. (mo)