Renata Staszków mówi: przyszłość Maszewa jest dla mnie ważna

MASZEWO. 17 listopada br. w Maszewie zostaną przeprowadzone wybory uzupełniające. Wśród kandydatów na radnych jest Renata Staszków, od urodzenia mieszkanka Maszewa.

Maszewo24: Proszę przedstawić się bliżej mieszkańcom…
R. Staszków: – Być może wiele osób kojarzy mnie z mojego nazwiska panieńskiego Borek. Posiadam wykształcenie wyższe ekonomiczne. Od wielu lat pracuję w branży transportowej na stanowisku spedytora. Jestem członkiem Stowarzyszenia Rady Rodziców w Maszewie.

Maszewo24: Dlaczego zdecydowała się pani kandydować w wyborach uzupełniających?
-Sprawy naszego miasta zawsze mnie interesowały. Wychowywałam się w centrum Maszewa, czyli w okręgu z którego ubiegam się o mandat radnej. Często rozmawiam na różne tematy nurtujące mieszkańców. Z uwagą zawsze słuchałam co ludzie mają do powiedzenia. Uważam, że Maszewiacy potrzebują młodych, rzetelnych, dynamicznych radnych, którzy wysłuchają swojego wyborcy i będą starać się w jak najlepszy i w jak najszybszy sposób im pomóc. Zwłaszcza teraz, kiedy realizowany jest trudny dla nas wszystkich program naprawczy. Do tej pory nie raz służyłam pomocą m. in. poprzez pisanie pism do różnych instytucji państwowych. Należę do grona osób, które czynnie przeciwstawiały się budowie biogazowni w naszym mieście. Mieszkańcy potrzebują też radnych, którzy będą współpracować z burmistrzem. Z usposobienia jestem osobom kontaktową, lubię rozmawiać ze wszystkimi na różne tematy. Stąd też moje hasło wyborcze „Dla wszystkich, nie dla wybranych”. Decyzję o kandydowaniu do Rady Miejskiej podjęłam ze względu na to, że chciałabym wnieść pomysły i propozycje dotyczące wizerunku naszego miasta, jego rozwoju. Przyszłość Maszewa jest dla mnie ważna. Pragnę, żeby Maszewo stało się miejscem bardziej atrakcyjnym, zachęcającym mieszkańców do wyjścia z domów. Chcę pomagać ludziom i doradzać władzom gminy w bieżącym rozwiązywaniu problemów. Cele są ważne, ale idą one na równi z bieżącymi sprawami.

Maszewo24: Inwestycje w Maszewie…
-Zdecydowanie. Pewne inwestycje są konieczne. Mają za zadanie poprawić jakość życia mieszkańców miasta i gminy. Mam na myśli stan dróg, odnowienie przystanków autobusowych, budowę chodników tam gdzie ich brakuje, budowę progów zwalniających dla bezpieczeństwa mieszkańców, budowę miejsc parkingowych, wymianę instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Inwestycje to jeden z wielu priorytetów z mojego programu wyborczego jaki będę starała się zrealizować. Chciałabym wspomnieć o jeszcze jednej ważnej dla mnie inwestycji a mianowicie o stworzeniu siłowni pod chmurką. Jest to inwestycja w zdrowie mieszkańców, bo zdrowie jest najważniejsze. Siłownia byłaby nie tylko ogólnodostępna ale i bezpłatna. Na pewno dużym problemem w naszym mieście jest stan obecnych i byłych budynków komunalnych. Będę zachęcała mieszkańców do tworzenia wspólnot. Mieszkańcy muszą mieć świadomość jakie w tym zakresie mają prawa, ale i obowiązki. Jest to nieodzowny element, żeby naszym kamienicom przywrócić ich wygląd, a mieszkańcom poprawić komfort mieszkania. Kolejnym ważnym punktem mojego programu jest pozyskiwanie inwestorów. Mamy zarówno w mieście jak i w gminie szereg gruntów, gdzie mogą powstawać inwestycje, choć największą przeszkodą w powstawaniu nowych inwestycji jest obecnie brak pracowników. Wiem, że trwają teraz czynności nad pozyskaniem środków na remont murów obronnych wzdłuż ulicy Głowackiego, to jednak ze względów bezpieczeństwa trzeba je również wzmocnić w innych częściach.

Maszewo24: Kandyduje pani na radną z komitetu Porozumienie dla Gminy. To nazwa komitetu, z którego na stanowisko burmistrza ubiegał się Paweł Piesio…
-Tak, znamy się od wielu lat. Często rozmawiamy o sprawach naszej gminy. Nie mogę przejść obojętnie, gdy widzę, że pewne jego starania o poprawę w funkcjonowaniu naszej gminy są po prostu blokowane z samej zasady. Czas poprzednich wyborów się skończył i trzeba przyjąć decyzję wyborców. Program naprawczy kończy się w 2020 roku i wtedy będzie można czynić inwestycje. Już teraz jest zauważalne, że nasza gmina zaczyna wracać do właściwego stanu. Wszystko odbierane jest na czas, nie ma nieplanowanych wyłączeń oświetlenia. Czynione są zakupy, co najważniejsze ze wsparciem środków zewnętrznych. Nie wiem, czy dobrze liczę, ale tylko do teraz naszej gminie udało się pozyskać około 800 tys. złotych środków zewnętrznych. To duża kwota. Niektórym się wydaje, że wszystkie zaniedbania zostaną naprawione od razu, ale tak się nie da. Chcę wspierać burmistrza w jego działaniach między innymi poprzez swoje propozycje.

Maszewo24: Czego życzyłaby pani sobie i mieszkańcom Maszewa w 2020 roku?
-Mieszkańcom Maszewa i sobie, życzyłabym w Nowym Roku 2020 zdrowia, wszelkiej pomyślności, uśmiechu na twarzy, ludzkiej życzliwości i spełnienia wszystkich planów i marzeń. Oby jak najszybciej zakończył się program naprawczy gminy a nam mieszkańcom żyło się lepiej.

Maszewo 24: Kilka słów od siebie…
-Tak. Zachęcam mieszkańców do wzięcia udziału w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Maszewie, które odbędą się w dniu 17 listopada br. Proszę Państwa o oddanie na mnie swojego głosu. Zamierzam godnie Państwa reprezentować i przedstawiać Państwa sprawy na posiedzeniach Rady Miejskiej. Jednocześnie obiecuję rzetelną pracę dla dobra naszego miasta.

Rozm. mo