Sukcesy Teatru Krzyk – Marek Kościółek i Anna Giniewska nagrodzeni

MASZEWO. Marek Kościółek i Anna Giniewska otrzymali nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego za reżyserię spektaklu „Hej, Ty” na zakończonym (15-16 XI. 2019) Ogólnopolskim Festiwalu Sztuk Autorskich i Adaptacji „Windowisko” w Gdańsku. Natomiast grające w przedstawieniu Nikola Palej (studentka Akademii Sztuki w Szczecinie) z Aleksandrą Czubińską (maturzystka Zespołu Szkół 1 w Goleniowie) otrzymały od jury Festiwalu wyróżnienia aktorskie. I to kolejny po Rosji sukces aktorski dziewczyn.


W tegorocznym jury zasiadali: Anna Kociarz, Małgorzata Oracz oraz Michał Derlatka. Ta nagroda jest potwierdzeniem wysokiej pozycji maszewskiego teatru w nurcie teatru autorskiego w Polsce. I po Międzynarodowym Festiwalu w Rosj to kolejna nagroda dla maszewskiego zespołu w ostatnim czasie.
Paradoks sytuacji polega na tym, że maszewski teatr jako jeden z nielicznych w naszym regionie, utrzymuje się tylko z prywatnych środków. Nie otrzymuje bowiem dotacji ani z Gminy Maszewo (plan naprawczy gminy), ani nie jest doceniany przez urząd marszałkowski w Szczecinie (powody nie są znane).
Teatr Krzyk