Nowa siłownia zewnętrzna dostępna dla mieszkańców

MASZEWO. Pomimo realizowanego programu naprawczego w Maszewie, który wiąże się m.in. ze zwiększoną dyscypliną w sferze budżetowej, udaje się na terenie gminy realizować zadania służące mieszkańcom. W piątek (3 lipca) na terenie plaży nad jeziorem otwarto nową siłownię zewnętrzną. Wszyscy chętni mogą dzięki temu zadbać o swój rozwój fizyczny ćwicząc na sześciu urządzeniach: wahadło, biegacz, koła małe, stepper, wyciskanie siedząc, orbitrek, drążki.

W oficjalnym otwarciu siłowni wziął udział burmistrz Paweł Piesio, radni, maszewscy seniorzy (z Ireną Fabrykiewicz na czele) oraz gość specjalny – Grzegorz Szymański, Wicemistrz Świata Strongman, który podzielił się z zebranymi wiedzą na temat ćwiczeń na poszczególnych urządzeniach.
Siłownia zewnętrzna w Maszewie powstała dzięki pozyskaniu dofinansowania ze środków wojewódzkich. Koszt całego zadania wyniósł nieco ponad 15 tys. zł.
Po oficjalnym otwarciu wszyscy goście udali się na poczęstunek na teren Maszewskiej Przystani, gdzie mogli skosztować kiełbasek z grilla.

Montaż siłowni nie jest jedynym działaniem obecnych władz gminy na rzecz rekreacji. Niedawno bowiem teren plaży uzupełniono nadmorskim piaskiem. Na terenie tym zamontowano również ławeczki. Na zlecenie gminy przeprowadzono także badanie wody w jeziorze. Wynik: woda spełnia normy i odpowiada wymaganiom sanitarnym kąpieliska. (ms)