Ponad 4 mln zł dofinansowania dla Gminy Maszewo

MASZEWO. W ogłoszonym przez Premiera Mateusza Morawieckiego wyniku pierwszego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład, ponad miliard złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych ma trafić do gmin i powiatów województwa zachodniopomorskiego. Na liście samorządów z dofinansowaniem jest gmina Maszewo.


-Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja – informuje Urząd Wojewódzki w Szczecinie.

Gmina Maszewo na poprawę jakości i efektywności oświetlenia ulicznego na terenie gminy ma otrzymać 2.340.000 zł, natomiast na przebudowę sieci kanalizacyjnej w Dębicach – 1.859.150 zł dofinansowania. (os, na podstawie danych Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie)