Narodowe Święto Niepodległości w Maszewie

MASZEWO. Uroczystą Mszą Świętą, sprawowaną przez ks. dziekana Henryka Stanulewicza wraz z ks. proboszczem Wojciechem Lassotą i ks. wikariuszem Markiem Miecznikiem w intencji Ojczyzny i zgody w Narodzie, rozpoczęły się obchody 103. rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszej gminie.

Po mszy świętej Poczty Sztandarowe, druhowie strażacy, Kombatanci, Burmistrz Maszewa wraz z żoną i współpracownikami, przedstawiciele Rady Miejskiej w Maszewie i Rady Powiatu Goleniowskiego, jednostek organizacyjnych Gminy Maszewo, Policji, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Branżowej Szkoły w Maszewie, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Koła Prawa i Sprawiedliwości w Maszewie, sołtys Sołectwa Dąbrowica oraz mieszkańcy udali się pod obelisk na Cmentarzu Komunalnym w asyście Orkiestry Dętej „Wood&Brass Band” pod dyrygenturą Krzysztofa Sypienia, gdzie uroczyście złożone zostały wieńce, kwiaty i zapalone znicze.

Burmistrz Maszewa w swoim przemówieniu podkreślił jak ważna jest pamięć o osobach, które przyczyniły się do tego, że mamy wolną i niepodległą Polskę, oraz jak ważny jest szacunek wobec siebie w czasie aktualnej sytuacji w naszym kraju w kontekście wydarzeń przy granicy wschodniej. Następnie dla wszystkich mieszkańców udostępnione zostały do oglądania nowe samochody strażackie i policyjne, jak również czekała na nich gorąca grochówka. (inf.,fot.: UM Maszewo/www.maszewo.pl)